NOVO U KNJIŽNICI

Knjižni fond školske knjižnice obogaćen je novim naslovima.

DAVID WALLIAMS: BAKASAUR (Za djecu mlađe dobi)

Luckasta i duhovita priča za najmlađe, posebno za one koji ne žele ići spavati na vrijeme. Kad god bi išao kod bake, dječak Janko se stalno nadmudrivao s bakom, ne bi li ju prevario i ostao što duže budan. No baka je ipak nešto mudrija i pomoću duhovitog i maštovitog trika uspjela je spremiti Janka na spavanac.

LU FRASER, KATE HINDLEY: GRETA NAJMANJA OD SVIH

Greta je članica krda jakova i jako je muči to što je malena dok su ostali jakovi veliki. Na razne načine Greta pokušava narasti no u tome ne uspijeva.

WENDY MEDDOUR, DANIEL EGNEUS: KLUPA PRIJATELJSTVA

Djevojčica Tilly i njezin pas Sjenko nedavno su se preselili. Sve su radili zajedno, slušali valove, mazili se i igrali, ali kada je Tilly krenula u školu, Sjenko naravno nije mogao ići s njom. Tilly nije odmah uspjela pronaći novog prijatelja pa joj je učitelj predložio da iskuša takozvanu Klupu prijateljstva! Kako je klupa pomogla Tilly i Flintu pročitajte u ovoj toploj slikovnici.

MALJKOVIĆ ZORAN: NAJBOLJI DAR (Za djecu mlađe dobi)

Bliži se Božić, dječje božićne želje nemaju granica, no na kraju će usvojena sestra biti najbolji blagdanski dar. Priča o obiteljskim vrijednostima namijenjena je djeci predškolskog i mlađeg školskog uzrasta.

MADUNIĆ BARIŠIĆ NIVES: HANA I JANKO I UKRADENI BOŽIĆ

ROWLING,J.K.: HARRY POTTER I PLAMENI PEHAR

U ovome ćete nastavku saznati koliko su magična natjecanja zaista opasna te kakvu kob za Harryja sprema slavni Plameni Pehar, uz dosad neviđena bića i zvijeri iz svijeta čarobnjaštva.

ROWLING,J.K.: HARRY POTTER I PRINC MIJEŠANE KRVI

Šesti nastavak sage o najpoznatijem čarobnjaku na svijetu.

OPAČIĆ VID JAKŠA: HRVATSKI ZNAMENITAŠI

Znaš li tko je napravio prvi hrvatski avion? A kome je prvome na pamet pala psihologija? Tko je hrabro poginuo i nadahnuo skladatelje, a tko prvi osmislio žičaru? Čije se pjesme svakodnevno slušaju, a čiji izum sjajna jela podiže na višu razinu?

U ovoj knjizi su priče o 30 osebujnih Hrvata o kojima sigurno već ponešto i znaš. Ali što ih čini posebnima, zanimljivima, neobičnima? Što ih čini pravim ZNAMENITAŠIMA?

Za odgovore ćeš morati zaviriti između korica ove knjige i saznati na koje su sve načine Hrvati ostavili neizbrisive tragove u svijetu.

Navratite u školsku knjižnicu i izaberite knjigu koju želite čitati!

Silva Orešković, školska knjižničarka

objavio: Silva Orešković   datum: 23. 11. 2023.