Eko grupa

DAN PLANETA ZEMLJE 2015. OBILJEŽEN U NAŠOJ ŠKOLI

Učenici naše Škole, članovi Eko grupe, njih deset, sa svojim voditeljem vjeroučiteljem Dariom Košćak, pripremili su 22. travnja, na Dan planeta Zemlje, prigodni program, koji su sa pjesmom i recitacijom izveli preko razglasa škole na početku nastave u jutarnjoj i popodnevnoj smjeni. Školom su odzvanjali zvuci pjesme Lijepa naša Hrvatska, a u recitaciji smo podsjetili sve djelatnike i učenike Škole, zašto nam je ovaj datum toliko važan i od kada se obilježava. Naveli smo neka ekoloških načela koja bi trebala postati sastavni dio naše svakodnevice:

Razvrstavati otpad u učionicama i kod kuće,

upotrebljavati platnene vrećice umjesto plastičnih,

štedjeti vodu, struju,

počistiti otpad u okruženju u kojem se nalazimo,

nagovoriti roditelje, a i same sebe, da hodamo i vozimo bicikl, umjesto automobila,

posvojiti dupina, drvo,

darovati knjižnici knjige i slikovnice koje više ne čitamo,

pronaći drugu namjenu starim odjevnim predmetima,…

Učenici su nekoliko tjedana ranije na satovima Eko grupe marljivo izrađivali prigodni pano i sliku prirode – u tehnici plastičnih čepova, koji su bili izloženi u holu Škole.

Zahvaljujemo se učenicama 4.c razreda i učiteljici Ivani Francetić, koji su u jutarnjoj A-smjeni pročitali recitaciju, jer svi su učenici članovi Eko grupe iz B-smjene, 5.c razreda.

Od jesenas svaka učionica je dobila kutiju za stari papir, koju su „ekolozi“ sastavili i redovito ih prazne i stari papir odlažu na Eko otoku u blizini škole. Kutije za stari papir darovao nam je Metis kojemu se od srca zahvaljujemo! Na fotografijama su učenici koji su čitali recitaciju i prigodni pano iz hola Škole. Nadamo se da ćemo svi paziti na naš Planet, na tu malu plavu točkicu u beskraju svemira, jer to je naš JEDINI DOM!!! (D.K.)

objavio: Dario Košćak Valentina Pajdaković   datum: 27. 4. 2015.

Static HTML