PŠ Hrvatsko Polje

Pozdrav s Plitvica

Izvanučionička nastava poseban je oblika nastave koji djeca najviše vole. Dugo je planirana, ali i iščekivana. NP Plitvička jezera, prirodni biser Republike Hrvatske, posjetili su učenici PŠ Kompolje, PŠ Prozor i PŠ Hrvatsko Polje. Kao i mnoge posjetitelje, tako i naše učenike, ovaj spomenuti biser ostavio je bez daha.

Planirani posjeti NP Plitvička jezera učenici su s nestrpljenjem iščekivali. Često su o tom prirodom biseru slušali, gledali video isječke i čitali. I iako su stvorili o njemu lijepu sliku u svojoj mašti, park ih je ipak ostavio bez daha. Dokaz je to ljudske potrebe za prirodom i osjećaja za lijepo.

Uživali su u dužoj šetnji parkom, čistoći i kapljicama vode, ljepoti biljnog i životinjskog svijeta, vožnji brodom te ugodnoj i zanimljivoj priči vodičkinje Dijane. Naučili su ponešto i novo poput legende kako je čokolada dobila ime Milka – po opernoj pjevačici Milki Trnini koja je dijelom financijski pomogla u uređenju nacionalnog parka. Pogled i divljenje privukli su im veliki slapovi, divlje patke koje su se u parku pripitomile, ali i slon – malo drvo izraslo u obliku te životinje.

Dojmove učenika možemo sažeti u rečenicu koju je izjavio jedan od učenika – Da imam vremeplov, vratio bi se u onaj dan kada smo posjetili NP Plitvička jezera.

Pogledajte galeriju fotografija.

objavio: Mateja Posavi   datum: 15. 5. 2019.

« Prosinac 2021 »

30.11.2021. 13:17
CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021"
Vlade, državne institucije, organizacije i kompanije u svojem djelovanju sve više koriste kibernetički prostor što dovodi do većeg rizika od hakerskih napada. Upravo se hakerski napadi danas smatraju najvećom prijetnjom ... The post CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021" appeared first on CARNET.

30.11.2021. 12:32
Prijavite se na e-Škole regionalne skupove za ravnatelje i osnivače škola
Već od sljedećeg tjedna, kao dio aktivnosti zajednice praktičara u sklopu II. faze programa e-Škole, kreće provedba drugog ciklusa regionalnih skupova namijenjenih svim ravnateljima osnovnih i srednjih škola kao i predstavnicima ... The post Prijavite se na e-Škole regionalne skupove za ravnatelje i osnivače škola appeared first on CARNET.