PŠ Hrvatsko Polje

Radionica i blagoslov kruha - Dani kruha

PŠ Hrvatsko Polje - Aktivnosti školskog projekta obilježavanja Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje podijelili smo na dva dana. Prvi dan organizirali smo radionicu pripreme kruha, a drugi blagoslov istog. Nakratko smo se osjećali kao pravi pekari, a što smo napravili otkrijte u nastavku.

Domaći kruh kojeg pripreme ruke naših majki jedna je od najukusnijih poslastica koja se može naći na našem stolu. Zato smo ovogodišnje obilježavanje Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje posebno posvetiti kruhu naših majki. Tom prilikom posjetila nas je majka dviju naših učenica, Danijela Škorić, i otkrila nam tajni recept ukusnog domaćeg kruha. Uz njenu pomoć sve potrebne sastojke smo dobro izmiješali, ostavili tijesto da odstoji uz toplu peć te ga oblikovali po želji. Na kraju je majka Danijela dodala nekoliko kapljica ljubavi i ispekla pripremljene kruščiće u svojoj peći. Tople nam je donijela u vrijeme odmora u školu, a ispali su za prste polizati. Iako ukusni, uspjeli smo im odoljeti. Dio smo ostavili i za drugi dan – blagoslov kruha i plodova zemlje.

Drugog dana obilježavanja Dana kruha posjetio nas je mons. Milan Šimunović. U društvu roditelja okupili smo se oko stola te zajedno pomolili i zahvalili za plodove zemlje. Mons. Šimunović posebno je istaknuo važnost kruha kao najstariju pripremanu hranu.

Posebne zahvale i priču Od polaj do stola izgovorila su djeca u prigodnom programu prije blagoslova. U društvu naših bližnjih i ugodnom mirisu ispečeniog kruha, kolača i ostalih slastica osjećali smo se kao kod kuće.

Pogledajte galeriju fotografija.

objavio: Mateja Posavi   datum: 15. 10. 2019.

« Prosinac 2021 »

30.11.2021. 13:17
CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021"
Vlade, državne institucije, organizacije i kompanije u svojem djelovanju sve više koriste kibernetički prostor što dovodi do većeg rizika od hakerskih napada. Upravo se hakerski napadi danas smatraju najvećom prijetnjom ... The post CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021" appeared first on CARNET.

30.11.2021. 12:32
Prijavite se na e-Škole regionalne skupove za ravnatelje i osnivače škola
Već od sljedećeg tjedna, kao dio aktivnosti zajednice praktičara u sklopu II. faze programa e-Škole, kreće provedba drugog ciklusa regionalnih skupova namijenjenih svim ravnateljima osnovnih i srednjih škola kao i predstavnicima ... The post Prijavite se na e-Škole regionalne skupove za ravnatelje i osnivače škola appeared first on CARNET.