PŠ Hrvatsko Polje

Razredni natječaj – Najljepši straničnik

PŠ Hrvatsko Polje - Natjecateljski duh poželjna je karakteristika pojedinca u društvu, pritom mislimo na natjecateljski duh koji te pokreće da postigneš što bolji uspjeh ali i prihvatiš poraz ako do njega dođe. Kako bi se kod djece razvio zdrav natjecateljski duh i odnos prema natjecanju važno ih je na isto poticati od najranije dobi. Jedan je to od zadataka na kojem radimo u odgoju i obrazovanju djece u našoj školi. Primjer toga je razredni natječaj za najljepši straničnik.

U povodu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige koji se svake godine obilježava od 15. listopada do 15. studenog, u razredu smo organizirali natjecanje u izradi straničnika. Tema je bila po izboru, a djeca su trebala izraditi straničnik koji će kasnije koristiti tijekom čitanja lektirnih djela i kao ostalih djela po izboru.

Komisija koju su činili učitelji tog razrednog odjela, ali i učenici sami tajnim glasovanjem, odlučili su koji je straničnik najljepši, ali pritom i funkcionalan. Pobjedu je odnijela učenica 3. razreda Dolores Rukavina. Izradila je straničnik u obliku ptice flaminga s porukom jer kako kaže ta joj se ptica sviđa pa će joj i čitanje uz taj straničnik bolje ići. Za postignut rezultat primila je priznanje, a svi ostali utješnu nagradu kao poticaj za više sreće drugi put.

objavio: Mateja Posavi Došen   datum: 4. 12. 2019.