PŠ Hrvatsko Polje

Projekt - Mirisne vrećice

PŠ Hrvatsko Polje - Projekt Mirisne vrećice proveli smo ove školske godine u suradnji s učiteljicom i učenicima PŠ Prozor. Projekt je trajao pola godine i polučio je dobre rezultate. Govori o suradnju i zajedništvu dviju područnih škola s područja MŠ Otočac, a osim suradničkog duha, njeguje istraživački i poduzetnički duh kod djece. Više o svemu pročitajte u nastavku.

Učenici PŠ Prozor i PŠ Hrvatsko Polje udruženim snagama proveli su projekt Mirisne vrećice. Projekt je započeo u rujnu kada su djeca iz Prozora pobranu lavandu, nakon procesa sušenja, očistili tako što su odvojili osušene cvjetiće od stabljika. Suhe cvjetove su zapakirali i  proslijedili djeci u Hrvatsko Polje.  Za to vrijeme učenici u Hrvatskom Polju su skrojili na šivaćem stroju male vrećice koje su na koncu napunili osušenom lavandom. Tako su dobili krajnji proizvod – mirisne vrećice – na koje su svi ponosni. Neke su već podijeli između sebe, jedna se nalazi u uredu ravnateljice, a ostale čekaju posebne goste. Projekt je ovo koji govori o iskoristivosti onoga što možemo pronaći u svojoj okolini, ali i o suradničkom učenju koje je moguće ostvariti i s djecom iz susjedne područne škole. Veselimo se idućem zajedničkom učenju i školi koja nas uči za život.

Pogledajte galeriju fotografija

objavio: Mateja Posavi Došen   datum: 8. 6. 2020.