PŠ Hrvatsko Polje

Projekt - Gospodarenje otpadom

PŠ Hrvatsko Polje - U ovoj nastavnoj godini proveli smo još jedan projekat – Gospodarenje otpadom. Aktivnosti su bile različite, a provodili smo ih u školi na nastavi i izvannastavnim aktivnostima te zbog epidemije koronavirusa kod kuće i virtualnoj učionici dok je trajala nastavi na daljinu. Bilo nam je zanimljivo i izazovno.

Cilj projekta bio je razviti svijesti kod djece o očuvanju prirode, o iskoristivosti otpada i važnosti recikliranja. Potaknuti kod djece stjecanje navike razvrstavanja smeća u spremnike za otpad. Razvijanje kreativnog mišljenja, poduzetničkog duha i odgovornog ponašanja.

Cijelu nastavnu godinu razvrstavali smo smeće u spremnike za otpad. Potaknuti time učenici su razvrstavali smeće i kod kuće te od otpada izradili različite predmete za uporabu. Otpad im je poslužio kao sirovina za izradu novih uporabnih predmeta. U virtualnoj učionici organizirali samo izložbu dječjih radova Od otpada se svašta može. Izložbu možete pogledati na poveznici u nastavku.

Izložba - Od otpada se svašta može

Djeca su sudjelovala i u virtualnoj eko akciji gdje su razvrstavali smeće u spremnike za otpad u obliku digitalne igrice. Proveli su i eko patrolu svojim mjesto te zabilježili neodgovorno ponašanje svojih mještana. Pronašli su tako nekoliko manjih divljih odlagališta smeća.

Njihova aktivnost u projektu je prepoznata pa su zaslužili značku Mali ekolog. Pokazali su se tako odgovornim malim građanima.

objavio: Mateja Posavi   datum: 8. 7. 2020.

« Prosinac 2021 »

30.11.2021. 13:17
CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021"
Vlade, državne institucije, organizacije i kompanije u svojem djelovanju sve više koriste kibernetički prostor što dovodi do većeg rizika od hakerskih napada. Upravo se hakerski napadi danas smatraju najvećom prijetnjom ... The post CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021" appeared first on CARNET.

30.11.2021. 12:32
Prijavite se na e-Škole regionalne skupove za ravnatelje i osnivače škola
Već od sljedećeg tjedna, kao dio aktivnosti zajednice praktičara u sklopu II. faze programa e-Škole, kreće provedba drugog ciklusa regionalnih skupova namijenjenih svim ravnateljima osnovnih i srednjih škola kao i predstavnicima ... The post Prijavite se na e-Škole regionalne skupove za ravnatelje i osnivače škola appeared first on CARNET.