PŠ Hrvatsko Polje

Adventski vjenčić - početak adventa

PŠ Hrvatsko Polje - Došašće ili advent je vrijeme priprave za blagdan Božić. To je mnogima najljepše doba godine. Toplina srca nekako odiše i željom da toplim učinimo i prostor oko sebe pa se najčešće ulovimo uređenja istog. U tom duhu započeli smo i mi uređenje učionice. Izradili smo adventski vijenac.

Izradom adventskog vjenčića započelo je adventsko vrijeme i kod nas u školi. Običaj je to koji održavamo 6 godina i svake godine posebno mu se radujemo. Za izradu vjenčića najčešće koristimo prirodne materijala, a tako smo i ove godine. Djeca su u prirodi pronašla češere, suhe grančice, mahovinu, bršljan i divlji šipak, a nekoliko plodova oraha, badema i kestena pronašli su na policama gdje im stoji zimnica u kući.

Prvu adventsku svijeću upalit ćemo već ovog ponedjeljka.

Na poticaj naše spremačice Bogdanke Lavrnja napravili smo i advenski vjenac kojeg smo smjestili u školsko dvorište, na ulaz u školu. Drveno postolje izradial je spremačica Bogdanaka, a mi smo ga ukrasili. Ove godine bogatiji smo za još jedan vijenac. Možda nam se tako udvostruče nada, mir, radost i ljubav, simboli četiriju advenstkih svijeća.

Pogledajte galeriju fotografija

objavio: Mateja Posavi   datum: 28. 11. 2020.

« Studeni 2021 »

26.11.2021. 20:02
INFO Uspostava stabilne mrezne povezanosti Splitsko-dalmatinske
Postovani, Zaprimili smo informaciju od pruzatelja usluge Odasiljaci i veze d.o.o. da su otklonili smetnju te da ne ocekuju daljnje poteskoce. Zahvaljujemo korisnicima na strpljenju i razumijevanju. S postovanjem, — ... The post INFO Uspostava stabilne mrezne povezanosti Splitsko-dalmatinske appeared first on CARNET.

26.11.2021. 08:59
Webinar: Scientix srijeda
U sklopu ciklusa webinara pod nazivom ,,Scientix srijeda" u srijedu, 1. prosinca 2021. s početkom u 19 sati održati će se drugi webinar u nizu. Webinar je namijenjen svim odgojno-obrazovnim djelatnicima ... The post Webinar: Scientix srijeda appeared first on CARNET.