PŠ Hrvatsko Polje

Dan našega grada Otočca

PŠ Hrvatsko Polje - Dan grada Otočca obilježava se svake godine 20. siječnja na blagdan sv. Fabijana i Sebastijana, zaštitnika grada Otočca i Gacke doline. U svečano obilježavanje uključene su broje javne osobe naše lokalne zajednice, a obilježavanju se redovito svake godine priključe i učitelji s učenicima prigodnim aktivnostima.

Ove godine rođendan našega grada proslavili smo izradom razglednica. Na svakoj razglednici se nalazi po jedan motiv prepoznatljiv za naš grad. U likovnom izražavanju koristili smo kombiniranu likovnu tehniku: crni flomaster i vodene boje. Učenici četvrtog razreda dodatno su se poigrali pisanjem imena grada glagoljicom. To je dalo na još većoj simbolici jer je naš grad od davnina vezan na poseban način s tim pismom. Poznato je da se spominje na Bašćanskoj ploči koja je pisana glagoljicom.

Na likovnim radovima - razglednicama se tako mogu vidjeti sljedeći motivi: grb i zastava grada Otočca, rijeka Gacka i mlinice na rijeci Gacki, stari kameni most, crkva Presvetog Trojstva i grad Otočac kao grad na vodi kako je i izgledao u prošlosti.

Ovom aktivnošću uključili smo se i u eTwininig projekt Dan moga grada kao i školski projekt Gackom od izvora do ušća.

Radove učenike pogledajte u galeriji fotografija.

objavio: Mateja Posavi   datum: 24. 1. 2021.

« Prosinac 2021 »

30.11.2021. 13:17
CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021"
Vlade, državne institucije, organizacije i kompanije u svojem djelovanju sve više koriste kibernetički prostor što dovodi do većeg rizika od hakerskih napada. Upravo se hakerski napadi danas smatraju najvećom prijetnjom ... The post CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021" appeared first on CARNET.

30.11.2021. 12:32
Prijavite se na e-Škole regionalne skupove za ravnatelje i osnivače škola
Već od sljedećeg tjedna, kao dio aktivnosti zajednice praktičara u sklopu II. faze programa e-Škole, kreće provedba drugog ciklusa regionalnih skupova namijenjenih svim ravnateljima osnovnih i srednjih škola kao i predstavnicima ... The post Prijavite se na e-Škole regionalne skupove za ravnatelje i osnivače škola appeared first on CARNET.