PŠ Hrvatsko Polje

Dan ružičastih majica

PŠ Hrvatsko Polje - I ove godine pridružili smo se obilježavanju Dana ružičastih majica, koji se inače obilježava svake godine zadnju srijedu u veljači, s ciljem prevencije vršnjačkog nasilja i buđenja svijesti kod učenika o toj temi.

U povodu obilježavanja Dana ružičastih majica učenici su dizajnirali i izradili ružičaste majice s porukama i/ili lijepim riječima kojima smo htjeli pobuditi svijest među vršnjacima o važnosti dobrog i lijepog odnosa jednih prema drugima, a samim time i ohrabriti sve žrtve nasilja da o tome ne šute. Koristili su kombiniranu likovnu tehniku: flomasteri, tempere i kolaž papir. Jedan od učenika radio je i kartonski otisak.

Izrađene majice izložili smo tj. stavili na sušenje na pano u školski hodnik.

Na ovu temu izradili smo i projekt na eTwinningu pod nazivom Kreiraj ružičastu majicu i reci stop vršnjačkom nasilju. Više o našim aktivnostima, kao i aktivnostima drugih škola i razreda, možete pogledate na sljedećoj poveznici:

eTwinning - Kreiraj ružičastu majicu i reci stop vršnjačkom nasilju

Pogledajte galeriju fotografija

objavio: Mateja Posavi   datum: 25. 2. 2021.

« Prosinac 2021 »

30.11.2021. 13:17
CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021"
Vlade, državne institucije, organizacije i kompanije u svojem djelovanju sve više koriste kibernetički prostor što dovodi do većeg rizika od hakerskih napada. Upravo se hakerski napadi danas smatraju najvećom prijetnjom ... The post CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021" appeared first on CARNET.

30.11.2021. 12:32
Prijavite se na e-Škole regionalne skupove za ravnatelje i osnivače škola
Već od sljedećeg tjedna, kao dio aktivnosti zajednice praktičara u sklopu II. faze programa e-Škole, kreće provedba drugog ciklusa regionalnih skupova namijenjenih svim ravnateljima osnovnih i srednjih škola kao i predstavnicima ... The post Prijavite se na e-Škole regionalne skupove za ravnatelje i osnivače škola appeared first on CARNET.