PŠ Hrvatsko Polje

Pozdrav iz Ogulina i Brinja

PŠ Hrvatko Polje - Izvanučionička nastava učenicica je uvijek radost jer uče na drugačiji, njima zabavnji način. Ove školske godine išli smo putevima Frankopana te posjetili Brinje i Ogulin. S nama su išli učiteljice i učenici PŠ Prozor i Kompolje.

Gorski zavijačaj, točnije njegovu kulturnu i prirodnu baštinu, učenici su bolje upoznali na izvanučioničkoj nastavi u Brinju i Ogulinu. Prošli smo putevima Frankopana čime smo povezali naš frankopanski grad Otočac s frankopanskim gradom Ogulinom i utvrdom Sokolac u Brinju. Proširili smo tako i sadržaj ovogodišnjeg školskog projekta Frankopanski gradovi.

U Ogulinu smo posjetili Ivaninu kuću bajke, razgledali grad Ogulin (crkvu, gradski park, Đulin ponor) i utvrdu Sokolac u Brinju. Bolje smo upoznali lik i djelo Ivane Brlić-Mažuranić slušajući zaimljivosti o njenom životu povezujući ih s motivima Ogulina i okolice, slušajući priče i sudjelujući na kreativnoj radionici. Čuli smo zanimljive legende koje se vežu uz taj grad, a posebno nam se urezala u pamćenej legenda o čudesnoj vodi koja se može popiti u glavnom gradskom parku, pored crkve, a koja govori da djevojak koja popije tu vodu će biti lijepa i pametna, a dječaci će se oženiti za Ogulinku.

Pogledajte galeriju fotografija.

objavio: Mateja Posavi Došen   datum: 5. 6. 2023.