PŠ Hrvatsko Polje

Veljača – mjesec ljubavi

PŠ Hrvatsko Polje - Veljača je jedini ženski mjesec u godini, a zbog obilježavanja Dana zaljubljenih, 14. dana tog mjeseca, zove se mjesec zaljubljenih ili mjesec ljubavi. U znaku ljubavi održale su se razne aktivnosti u našoj školi tijekom cijelog mjeseca. Najdraža nam je bila – kasica ljubavi. O toj aktivnosti, ali i ostalima, pročitajte u nastavku.

Postoje različite ljubavi, a u našoj školi posebno smo izdvojili prijateljsku ljubav. Ta ljubav odnosi se i na učiteljicu, jer već nam je dobro poznato da u nizu uloga učitelji trebaju biti učenicima i prijatelji. Tako su sandučići školske pošte na dan Valentinova bili pretrpani poštom, uključujući i učiteljičin. Bilo je zanimljivih i poticajnih poruka i crteža – sve u znaku ljubavi. Čitale su se priče i pjesme, tragalo za zanimljivim životopisom sv. Valentina po kome je taj dan dobio i ime, pjevale i recitirale prigodne pjesme, izrađivalo ljubavno stablo i zaljubljene leptire.

Ljubav se proširila i u kasicu koju je trebalo napuniti srcima, a ne novčićima, istaknuvši tako veću važnost ljubavi kao neprolaznog dobra za razliku od prolaznog materijalnog novca. Za svako djelo ljubavi prema svom prijatelju učenik je zaslužio srce u svojoj kasici. Budući da je učiteljica pripremila puno papirnatih srca, radionicu o djelima ljubavi produžit ćemo do daljnjega, tako učimo kako u ljubavi treba biti i ostati postojan. Tko će se na kraju pokazati najboljim prijateljem u djelima ljubavi, ostat će intimno saznanje u našem razredu. Najvažnije je da svi širimo ljubav.

objavio: Mateja Posavi Došen   datum: 5. 3. 2018.

Static HTML