PŠ Hrvatsko Polje

Hrvatska kakvu želimo

PŠ Hrvatsko Polje - U okviru procesa izrade Nacionalne razvojne strategije Republike Hrvatske do 2030. godine organizirao se Nagradni natječaj za osnovne škole za dječje literarne i likovne radove na temu Hrvatska kakvu želimo. Na natječaj se javila i naša škola.

Pred našim učenicama je budućnost koju bi one voljele proživjeti u Hrvatskoj. O kvaliteti života stanovnika Hrvatske trebamo misliti mi, ali i svi oni koji imaju doći poslije nas na ovu grudu. Kakvu Hrvatsku bi one voljele vidjeti i u njoj živjeti u bližoj budućnosti prikazale su likovnim radovima – kistom i bojom za bolju Hrvatsku. Helena (3. r.) kombiniranom likovnom tehnikom tuša i vodenih boja naslikala je superspremnike koji odmah recikliraju otpad. Smisao ovog rada je poticanje zaštite i očuvanja prirode i njenih dobara. Lana (1. r.) je kombiniranom likovnom tehnikom tempera i tuša naslikala organsku hranu. Tim radom je poslala poruku kako želi zdravu hranu u svojoj zemlji. Dolores (1. r.) je u izražavanju također koristila kombiniranu likovnu tehniku tuša i vodenih boja, a naslikala je vjetrenjače u želji da u Hrvatskoj bude što više vjetrenjača koje će nas opskrbljivati električnom energijom.

Radove učenica pogledajte u galeriji fotografija.

objavio: Mateja Posavi Došen   datum: 12. 3. 2018.

Static HTML