PŠ Hrvatsko Polje

Bogatija knjižnica – bogatiji pogled u svijet

PŠ Hrvatsko Polje - Knjiga je prozor u svijet i što je veći broj knjiga to je i naš pogled u svijet širi. Neizostavan su dio u životu i školovanju svakog čovjeka. Izvor su raznih spoznaja i znanja, a čovjeku mogu biti i prijatelj. Ali prijatelj je i onaj tko ti pokloni knjigu, a naša škola je ove školske godine na taj način stekla i prijatelje. U zajedništvu s Book cafeom Paradiso Otočac organizirali smo akciju prikupljanja knjiga za školsku knjižnicu i obogatili je novim korisnim naslovima.

Akciju prikupljanja knjiga za školsku knjižnicu u našoj područnoj školi proveli smo u suradnji s Book cafeom Paradiso. Akcija je bila uspješna i prikupili smo velik broj različitih knjiga, a kako bi rekao Plinije mlađi: Ni jedna knjiga nije tako loša, da ne bi za nešto bila korisna, svaka knjiga će nam biti na korist i zadovoljstvo. Knjige su nam pristigle iz nekoliko dijelova Hrvatske pa je ova mala akcija, na svoj način, povezala Hrvatsku.

Ravnateljica škole Jasminka Devčić je vlasnici Book cafea, Tamari Jurković, uručila prigodnu zahvalnicu, a učiteljica Mateja Posavi straničnike koje su izradile učenice. No, kako darovatelji knjiga ne bi ostali praznih ruku, Tamara je svakom poslala straničnik. Izradili su ih učenici MŠ Otočac u sklopu radionice izrade straničnika koja je održana u povodu obilježavanja Dana škole.

U zadnjem tjednu nastavne godine izradili smo i pano na temu – Knjiga je prozor u svijet, kako bi pokazali veličinu zadovoljstva i zahvale svim darovateljima knjiga.

S knjigom u ruci radujemo se novim pustolovinama u nadolazećoj školskoj godini.

objavio: Mateja Posavi Došen   datum: 25. 6. 2018.

Static HTML