PŠ Hrvatsko Polje

Susret s gospićko-senjskim biskupom

PŠ Hrvatsko Polje - Vizitacija iliti biskupov pastirski pohod župi događa se svakih pet godina. Ove godine gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić pohodio je župu u Brlogu među koju spada i mjesto Hrvatsko Polje. Biskup u svom pohodu župi obilazi sve važne objekte, ustanove i mjesta, ali nadasve narod. Tako je u svoj pohod biskup Križić uključio i posjet našoj školi.

Posjet biskupa Križića bio je poseban i od povijesnog značaja. Kako doznajemo od mještana ovo je prvi biskupov posjet školi od kada je utemeljena Gospićko-senjska biskupija. Zato je taj posjet trebalo i posebno obilježiti. Organiziran je u suradnji s roditeljima i ostalim djelatnicima škole. Pripremili smo prigodnu priredbu za dobrodošlicu u obliku televizijske emisije. Kratkim prilogom predstavili smo svoju školu na jedinstven i originalan način uz pjesmu i recitaciju koju smo sami osmislili. Darovali su biskupa djeca i roditelji, a na kraju smo susret zaključili ugodnim druženjem uz razgovor i bogatu trpezu s domaćom hranom koju su pripremile vrijedne ruke majki naših učenika.

Biskup Križiće je u znak zahvale djeci, roditeljima, učiteljicama i spremačici poslao prigodne ručno izrađene čestitke i molitve bl. Alojziju Stepincu.

Radujemo se već sada nekom novom sličnom posjetu!

Pogledajte galeriju fotografija.

objavio: Mateja Posavi   datum: 21. 3. 2019.

Static HTML

« Prosinac 2021 »

30.11.2021. 13:17
CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021"
Vlade, državne institucije, organizacije i kompanije u svojem djelovanju sve više koriste kibernetički prostor što dovodi do većeg rizika od hakerskih napada. Upravo se hakerski napadi danas smatraju najvećom prijetnjom ... The post CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021" appeared first on CARNET.

30.11.2021. 12:32
Prijavite se na e-Škole regionalne skupove za ravnatelje i osnivače škola
Već od sljedećeg tjedna, kao dio aktivnosti zajednice praktičara u sklopu II. faze programa e-Škole, kreće provedba drugog ciklusa regionalnih skupova namijenjenih svim ravnateljima osnovnih i srednjih škola kao i predstavnicima ... The post Prijavite se na e-Škole regionalne skupove za ravnatelje i osnivače škola appeared first on CARNET.