PŠ Hrvatsko Polje

Fotoradionica - Dan škole

PŠ Hrvatsko Polje - U današnjem svijetu tehnologije i umjetnosti fotografija je pronašla značajno mjesto. Postala je sredstvo komunikacije i vrlo je zastupljena na društvenim mrežama koje zahvaćaju velik dio čovjekove svakodnevice. Potaknuti time u povodu obilježavanja Dana škole organizirali smo prigodnu fotoradionicu.

Na fotoradionici učenici su uronili u svijet fotografije kako bi stekli nova znanja, nadahnuli svoju kreativnost i zabavili se. Kroz taj svijet proveo ih je Milan Krznarić, predsjednik Fotokluba Otočac, koji se amaterski bavi fotografijom već dugi niz godina. Svoju strasti i osnovno znanje o fotografiji i fotografiranju prenio je djeci na jednostavan i njima prilagođen način. Postavio je malu izložbu fotoaparata i tako kronološki upoznao djecu s razvojem fotoaparata i fotografije. Naučio ih kako nastaje fotografija i kako se obrađuje. Djeca su se fotografirala i okušala u fotomontaži. U jednom od programa za obradu fotografije fotomontažom su napravila školu u cvijeću, školu na stablu lipe i čempresu. Bili su maštoviti! S oduševljenjem su sudjelovali u radionici, a posebni interes privukli su im fotoaparat star otprilike 50 godina i kamera koja pokriva 360 stupnjeva svakog prostora.

Ovom prilikom zahvaljujemo se Fotoklubu Otočac na suradnji i  gostovanju.

Pogledajte galeriju fotografija

objavio: Mateja Posavi   datum: 29. 5. 2019.

Static HTML

« Prosinac 2021 »

30.11.2021. 13:17
CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021"
Vlade, državne institucije, organizacije i kompanije u svojem djelovanju sve više koriste kibernetički prostor što dovodi do većeg rizika od hakerskih napada. Upravo se hakerski napadi danas smatraju najvećom prijetnjom ... The post CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021" appeared first on CARNET.

30.11.2021. 12:32
Prijavite se na e-Škole regionalne skupove za ravnatelje i osnivače škola
Već od sljedećeg tjedna, kao dio aktivnosti zajednice praktičara u sklopu II. faze programa e-Škole, kreće provedba drugog ciklusa regionalnih skupova namijenjenih svim ravnateljima osnovnih i srednjih škola kao i predstavnicima ... The post Prijavite se na e-Škole regionalne skupove za ravnatelje i osnivače škola appeared first on CARNET.