PŠ Hrvatsko Polje

Projektni tjedan „Jabuka“

PŠ Hrvatsko Polje - Ove školske godine jabuci smo posvetili cijeli jedan tjedan, kako i dolikuje kraljici voća. Izradili smo joj krunu od papira ali i raznih aktivnosti, povezavši ih u cjelinu koja nas, samim time, simbolički i podsjeća na krunu. A o čeme je sve bilo riječi otkrijte u nastavku i pogledajte u galeriji fotografija.

Projektni tjedan započeli smo branjem jabuka u našem školskom dvorištu i spremanjem u kutiju za zimnicu. Potaknuti bojom, mirisom i oblikom domaćih jabuka iz dvorišta započeli smo razgovor o jabukama kakve smo sve vidjeli u voćnjaku, trgovini ili na tržnici. Na tu temu nastali su mali mozaici jabuka. Svatko je likovno prikazao sortu njemu najomiljenije jabuke.

Neke jabuke izrađene od kolaž papira završile su na štapu. Dobili smo tako štapne lutke koje su djeca koristila kao rekvizit za usmeno izražavanje – pričanje priče o životu jedne jabuke. Svatko je time pokazao svoje znanje o jabuci.

Posvetili smo jabuci i slikovnicu. Učeći o godišnjim dobima djeca su likovno prikazali stablo jabuke u sva četiri godišnja doba i spojili ih u slikovnicu pod nazivom Jedno stablo i četiri godišnja doba. Surađivali smo i s roditeljima pa smo na njihovu preporuku napravili malu knjigu recepata Slastice od jabuka. Time je i naša razredna knjižnica postala bogatija za dva djela.

I na kraju smo se zasladili u pravom smislu riječi – kriškicama jabuke iz našeg dvorišta.

Pogledajte galeriju fotografija.

objavio: Mateja Posavi   datum: 15. 11. 2019.

Static HTML

« Prosinac 2021 »

30.11.2021. 13:17
CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021"
Vlade, državne institucije, organizacije i kompanije u svojem djelovanju sve više koriste kibernetički prostor što dovodi do većeg rizika od hakerskih napada. Upravo se hakerski napadi danas smatraju najvećom prijetnjom ... The post CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021" appeared first on CARNET.

30.11.2021. 12:32
Prijavite se na e-Škole regionalne skupove za ravnatelje i osnivače škola
Već od sljedećeg tjedna, kao dio aktivnosti zajednice praktičara u sklopu II. faze programa e-Škole, kreće provedba drugog ciklusa regionalnih skupova namijenjenih svim ravnateljima osnovnih i srednjih škola kao i predstavnicima ... The post Prijavite se na e-Škole regionalne skupove za ravnatelje i osnivače škola appeared first on CARNET.