PŠ Hrvatsko Polje

Tjedan kazališta i glume na daljinu

PŠ Hrvatsko Polje - U nastavi na daljinu upustili smo se u neke nove pustolovine i izazove. Osmislili smo još jedan integrirani tjedan na temu kazališta i glume. Cilj obilježavanja ovog tjedan bio je proširiti znanje iz medijske kulture o kulturnoj ustanovi kazalištu. Razviti osjećaj za lijepo u kazališnoj umjetnosti i potaknuti djecu na kritičko mišljenje o kazališnim predstavama.

Bio je to tjedan zanimljivih aktivnosti i iznenađenja za djecu. Upoznali su se s životom i radom u kazalištu i okušali u glumi. Pisali su igrokaze, izrađivali štapne lutke, marionete i lutke za ruku. Posuđivali su lutkama glas, glumili i izrađivali pozivnice za kulturni događaj, točnije rečeno za lutkarsku predstavu u kojoj su oni bili glumci.

Gledali su predstave u izvedi Gradskog kazališta lutaka Split i iznosili svoje kritičko mišljenje. Video snimkom javio im se je i kazališni glumac Franjo Đaković što ih je posebno razveselilo i dodatno motiviralo na rad i aktivnost. Poslao im je i diplome pustolovaca nadovezujući se tako na njima najdražu predstavu Grga Čvarak.

Naučili su kako je grad Otočac poznat po kazalištu. Osnovao ga je general Nikola Maštrović 1844. godine, a stanovnici Otočca mogli su uživati u kazališnim predstavama i prije Zagrepčana. S tim ih je u kratkom videu upoznala Elizabeta Božičević, voditeljica Amaterskog kazališta Arupium Otočac.

Sve aktivnosti djece u ovom tjednu su bile prepoznate pa su za iste dobili i značku Mali glumac. Posebnu značku za najbolje izrađenu lutku dobila je Nika Škorić (1. r.).

objavio: Mateja Posavi Došen   datum: 29. 5. 2020.

Static HTML