PŠ Hrvatsko Polje

LORA - Sadnja matičnjaka i metvice

PŠ Hrvatsko Polje - Planirane aktivnosti projekta LORA – Mali poduzetnik se krije u meni, predviđene za travanj i svibanj, morali smo odgoditi zbog epidemije virusa CPVID-19. Nakon povratka u školu odmah smo nastavili s realizacijom istih kako bi se projekt mogao nastaviti dalje provoditi.

Zahvaljujući roditeljima i spremačici tlo u školskom dvorištu, nakon povratka u školu, bilo je spremno za sadnju autohtonih biljaka našeg kraja. Odmah prvi tjedan uspjeli smo posaditi matičnjak i metvicu. Bila je to za nas lijepa i zabavna aktivnost. Djeca su ujedno i naučila razlikovati te dvije biljke.

Nakon sadnje primijetili smo da imamo neiskorištenog obrađenog tla pa smo se odlučili za još jednu aktivnost. Nešto kasnije posadili smo i nekoliko vrsta povrća koji se posebno uzgajaju u našem kraju, kao što su zelje, krumpir, kapula, cikla i slično, kako bi plodove svoga rada imali na jesen za obilježavanje Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Postali smo tako pravi mali ratari, ali i poduzetnici.

Pogledajte galeriju fotografija

objavio: Mateja Posavi   datum: 2. 6. 2020.

Static HTML

« Prosinac 2021 »

30.11.2021. 13:17
CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021"
Vlade, državne institucije, organizacije i kompanije u svojem djelovanju sve više koriste kibernetički prostor što dovodi do većeg rizika od hakerskih napada. Upravo se hakerski napadi danas smatraju najvećom prijetnjom ... The post CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021" appeared first on CARNET.

30.11.2021. 12:32
Prijavite se na e-Škole regionalne skupove za ravnatelje i osnivače škola
Već od sljedećeg tjedna, kao dio aktivnosti zajednice praktičara u sklopu II. faze programa e-Škole, kreće provedba drugog ciklusa regionalnih skupova namijenjenih svim ravnateljima osnovnih i srednjih škola kao i predstavnicima ... The post Prijavite se na e-Škole regionalne skupove za ravnatelje i osnivače škola appeared first on CARNET.