PŠ Hrvatsko Polje

Započeo školski projekt Medna staza

PŠ Hrvatsko Polje – Početkom ove nastavne godine započet je školski projekt Medna staza koji će se provoditi tijekom cijele školske godine u različitim fazama i planiraim aktivnostima. Nakon upoznavanja učenika s planom rada uslijedilo je prvo od planiranih predavanja na temu Život pčela.

Predavanje o životu pčela održao je pčelar gosp. Joso Brajković iz Udruge Maslačak. Djeca su upoznata sa životnom zajednicom pčela, košnicom i njenim dijelovima, s dijelom opreme koja se koristi u radu s pčelama te zanimljivostima i važnosti pčela za održivost ekoustava. Učenici su tako zavirili u mali svijet pčela, a za neke se već nakon prvog susreta može pretpostaviti da će biti pravi pčelari.

U projekt se uključilo nekoliko učitelja i pedagoginja koji će s učenicima organizirati razne aktivnosti na temu života pčela. Sve projektne aktivnosti ćemo pažljivo bilježiti i objaviti na mrežnoj starnici škole. Projektom se ujedno želi i popularizirati istoimena turistička ponuda Gacke doline - Medna staza, i tako ostvariti povezanost s lokalnom zajedniom.

Voditelj projekta: učiteljica Mateja Posavi Došen

Pogledajte galeriju fotografija

Ravnateljica: Jasminka Devčić, prof.

objavio: Mateja Posavi Došen   datum: 19. 9. 2022.

Static HTML

« Svibanj 2024 »