PŠ Hrvatsko Polje

Posjet zamjenice župana Ličko-senjske županija

PŠ Hravtsko Polje – S ciljem upoznavanja učenika sa županijom u kojoj žive, razvijanja ljubavi prema istoj ali i ostvarivanja suradnje s lokalnom zajednicom u posjet nam je došla zamjenica ličko-senjskog župana Jasna Orešković Brkljačić.

Prilika da se upozna županija i zavičaj u kojem živimo je raznih. Jedna od njih je da smo ugostili u našu školu zamjenicu ličko-senjskog župana Jasnu Orešković Brkljačić. U opuštenom razgovoru učenici su čuli razne informacije o županiji, njezinim prirodnim i kulturnim ljepotama i bogatstvima, teritorjalnoj rasprostranjenosti, broju stanovnika, gradovima i općinama koje obuhvaća, simbolima, ustroju i posebnostima.

Radost susreta obogatilo je međusobno darivanje. Učenici su dobili prigodne poklone, a zamjenica župana sa sobom je iz škole ponijela sliku dresa županije. Dres su osmislili i izradili učenici uz pomoć učiteljice Mateje Posavi Došen.

Slika predstavlja dres u bojama županije. Sadrži broj 9 koji prikazuje redni broj županije na geografskoj karti i velebitsku degeniju kao simbolom našeg prostora. Obrubljena je plavom bojom koja govori da našu županiju čini prelijepi kontinentalni ali i primorski dio.

Pogledajte galeriju fotografija.

objavio: Mateja Posavi Došen   datum: 20. 10. 2022.

Static HTML

« Svibanj 2024 »