PŠ Hrvatsko Polje

Čudo života

PŠ Hrvatsko Polje - Jedna prazna plastična čaša, dvije šake zemlje, tri zrna graha, malo vode, svjetlosti i topline – i eto divnog čuda života.

Vodeći se jednom od naših eko-poruka koja nam poručuje kako je važno čuvati tlo jer se iz njega rađa novi život, okušali smo se u tome praktičnim radom. Proveli smo mali projekt koji nam je dokazao čudo života koje daje tlo. Rast biljke graha pratili smo tri tjedna i bilježili tjedne promjene u radni list. Prođite zajedno s nama rast biljke u tri tjedna.

1. TJEDAN: U praznu plastičnu čašu posijali smo tri zrna graha i prekrili zemljom, ostavili na suncu od kojeg se dobiva svijetlost i toplina. Po potrebi smo zalijevali vodom.

Nakon tjedan dana iz sjemenke je izišla klica. Rodio se novi život.

2. TJEDAN: Svjetlo, toplina i voda učinili su svoje. Nakon dva tjedna izraslo je nekoliko mladih biljaka graha.

3. TJEDAN: Divnog li čuda, izrasle su sve mlade biljke graha iz sjemenki koje smo prije 21 dan posijali u zemlju.

Naš mali projekt sadnje graha je uspio! Grah se vrlo lako može uzgojiti u vrtu, ali i u posudi, stoga je moguće imati i mali vrt u kući ili na balkonu. Mi ćemo o svojem grahu i dalje brinuti čekajući da rodi plodom.

objavio: Mateja Posavi Došen   datum: 23. 5. 2016.

Static HTML