PŠ Hrvatsko Polje

Međunarodni dan pismenosti

PŠ Hrvatsko Polje - Pismenost je poznavanje pisma, umijeće čitanja i pisanja, ali isto tako i sposobnost pronalaženja, razumijevanja i korištenja informacija. U današnje vrijeme pismenost je važna u svim područjima života i potrebna je za osobno napredovanje i život svakog čovjeka. U svrhu isticanja te važnosti obilježava se Međunarodni dan pismenosti 8. rujna svake godine. Utemeljio ga je UNESCO davne 1967. s ciljem promoviranja važnosti učenja i pismenosti, ali i osvješćivanja javnosti o problemu nepismenosti koji još uvijek pogađa veliki dio svjetskog stanovništva.

Škola kao odgojno-obrazovna ustanova radi na razvoju pismenosti svakog djeteta. Stoga smo o njenoj važnosti govorili i u našoj školi u nekoliko aktivnosti i u provedbi međupredmetne povezanosti. U sklopu nastave Hrvatskog jezika upoznali smo se s glagoljicom, ćirilicom i latinicom. Djeca su učila pisati glagoljicu na radionici na satu razrednika i likovni prikazati jedno slovo glagoljice u kolaž tehnici na nastavi Likovne kulture. Cilj ovog nastavnog projekta je ostvaren. Učenice su spoznale važnost pismenosti za svoj osobni život i život svakog čovjeka.

objavio: Mateja Posavi Došen   datum: 26. 9. 2016.

Static HTML