PŠ Kompolje

Božićna priredba

Božićna priredba u školi u Kompolju

Pred lijepim brojem roditelja, koji su u naručju držali malenu dječicu, učenici osnovne škole u Kompolju i Područne škole Hrvatsko Polje izveli su u petak, 23. prosinca, lijepu i veselu božićnu priredbu, koju su s njima pripremile njihove učiteljice Marina, Danijela i Mateja. Sve okupljene na početku je najprije pozdravila voditeljica škole Marina, a potom je župnik don Anđelko uputio kratak pozdrav i svoje župljane pozvao na božićna slavlja u crkvi.

Program je započeo zajedničkim pjevanjem božićne pjesme RADUJTE SE NARODI, a potom su se voditelji programa, učenici Renato i Natalia, nazočnima obratili riječima:

Cijenjeni roditelji, učitelji, učenici i ostali. Dobro nam došli na našu malu Božićnu priredbu koju su marljivo pripremali učenici ove škole uz pomoć svojih učitelja. Božić je rođendan Isusa Krista. Uz Uskrs, Božić je najveći kršćanski blagdan koji ima osobitu čar, ljepotu i povijest. Isus se rađa u svakom dobrom i otvorenom srcu te u tom radosnom duhu nek' vam je Čestit Božić i Sretna nova godina.

Slijedilo je petnaest kratkih i živahnih točaka programa, koje su u blokovima najavljivali voditelji. Sve ćemo ih prenijeti, s nadom da ćete se moći uživjeti u njihov sadržaj, a kakvo je ozračje radosti vladalo i među izvođačima i u publici možda će vam donekle dočarati priložene fotografije. Uživajte!

1. Sveti Nikola je prošao, ali to nije razlog da ga se mi opet ne prisjetimo. Učenik 2. razreda, Dario će nam kroz pjesmicu dočarati Dolazak Svetog Nikole, a i Renato ima nešto reći o Svetom Nikoli. Kakvi su nam darovi Svetog Nikole reći će nam Natalia, učenica 3. razreda.
2. Mislili ste da nema Krampusa. Pa prevarili ste se. Dolaze nam učenici 2. razreda Rino i Petar u ulozi Svetog Nikole i Krampusa... A nakon svega toga Sveti Nikola je zaslužio jednu pjesmu samo za njega. (SVETI NIKO SVIJETOM ŠETA).
3. Kakva je to zima bez Snježnih pahuljica reći će nam Matej, učenik 3. razreda. A koliko su pahuljice nježne reći će nam Petar u pjesmici o Pahuljicama.
4. Vaši voditelji, Natalia i Renato, imaju jedan zanimljiv razgovor između dvije pahuljice. (PADAJ, PADAJ SNJEŽIĆU)
5. Kakva nam je to Zimska igra, reći će nam Ivana, učenica 4. razreda Područne škole Hrvatsko Polje.
6. Poslušajmo razgovor Dječaka i snjegovića u izvedbi Nike i Stipe, učenika 1. razreda, a nešto o Snjegoviću će nam reći Dario i Rino.
7. Ako ste se uspavali, Stipe će vas brzo probuditi uz pjesmu na HARMONICI koju je pripremio samo za vas. (Nakon toga je Stipe, na iznenađenje svih, odpjevao jednu kiticu poznate pjesme Pjevaj mi, pjevaj sokole!)
8. Kakva je to Zimska čarolija znaju najbolje Dario i Petar, dok će nam Matej svojom pjesmicom dočarati Zimu.
9. Kakav nam je to Nacrtani snjegović najbolje zna Rino. A nakon toga ćemo opet svi zajedno malo zapjevati. (ZVONČIĆI…)
10. Nastavljamo u Božićnom duhu. Čestitku povodom Božićnih blagdana uputit će nam Stipe, Lukrecija i Nika.
11. Ispod bora često se nađu Božićne jaslice, o kojima će nam više reći Natalia i Renato.
12. Što pokloniti Isusu za rođendan, reći će nam učenice Područne škole Hrvatsko Polje, Helena i Ivana, a nakon toga i učenici 1. i 4. razreda Područne škole Kompolje.
13. Godina stara odlazi, a nova je sve bliže. Zato juri Novogodišnji vlak u izvedbi Helene, učenice iz škole Hrvatsko Polje i Natalie učenice iz škole Kompolje.
14. Rino, Renato, Dario, Petar i Matej, upalite Četiri svijeće pa osvijetlimo put svima.
15. Za kraj ove priredbe poslušajmo pjesmu SRETAN BOŽIĆ SVAKOME, u izvedbi svih učenika škola Kompolje i Hrvatsko Polje.

Nakon te vesele pjesmice – koja je zajedno s učiteljicama izvedena uz ples u kolu - djeca su uglas izrekla čestitku: SRETAN BOŽIĆ I NOVA GODINA!!! Radosno druženje za sve nastavljeno je u odvojenim prostorijama – učenici u jednom razredu igrali su se i zabavljali uz kolače, sok i "grickalice", a roditelje i župnika učiteljice su ugostile u zbornici i počastile raznim pićima, kolačima i kavom, uz komentiranje priredbe i raznih društvenih događaja. Prije odlaska svojim domovima svi su još jednom jedni drugima čestitali Božić.

objavio: Danijela Pleša Marina Bićanić   datum: 29. 12. 2016.