Dan ružičastih majica

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day. Ovaj dan svake se godine obilježava posljednju srijedu u mjesecu veljači, pa je datum obilježavanja promjenjiv. Ideja je nastala u Kanadi u znak protesta na incident nasilja koji se dogodio u školi u Nova Scotiji. Na taj se dan, u cijeloj zemlji organiziraju razne aktivnosti, te se nose ružičaste majice kako bi se simbolizirala borba protiv nasilja među vršnjacima.

U našoj školi smo ovaj dan obilježili raznim aktivnostima. Gledali smo dva kratka filma. Animirani film Nenasila komunikacija i Bila jednom jedna sretna djevojčica, film koji prikazuje nasilje putem interneta. Iz ova dva filma učenici su mogli vidjeti snagu pojedinca i reakciju na nasilje, te zauzimanje stava za očuvanje vlastite sigurnosti i sigurnosti drugih. Zatim smo izrađivali ružičaste majice od papira na kojima su učenici pisali poruke izražavajući protivljenje vršnjačkom nasilju.

Širi ljubav!

Igrajmo se zajedno!

Budi prijatelj, ne nasilnik!

Više ljubavi, manje nasilja!

Ružičasto obuci, nasilje odvuci!

Stop nasilju!

Budimo prijatelji!

PŠ Čovići - Dan ružičastih majica

objavio: Mihaela Kolak Marković   datum: 26. 2. 2020.

« Prosinac 2021 »

03.12.2021. 16:41
Uspješno provedena NATO međunarodna kibernetička vježba – Cyber Coalition 2021
Najveća NATO vježba u području kibernetičke obrane ,,Cyber Coalition 2021" provedena je, u organizaciji Savezničkog zapovjedništva za transformacije (ACT), od 29. studenoga do 3. prosinca 2021. godine na više desetaka lokacija u zemljama ... The post Uspješno provedena NATO međunarodna kibernetička vježba – Cyber Coalition 2021 appeared first on CARNET.

30.11.2021. 13:17
CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021"
Vlade, državne institucije, organizacije i kompanije u svojem djelovanju sve više koriste kibernetički prostor što dovodi do većeg rizika od hakerskih napada. Upravo se hakerski napadi danas smatraju najvećom prijetnjom ... The post CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021" appeared first on CARNET.