Dan ružičastih majica i akcija škola za potresom pogođena područja

Posljednje srijede u veljači obilježavamo Dan ružičastih majica kojim se na simboličan način želi skrenuti pozornost na problem sve učestalijega vršnjačkog nasilja u školama. Hrvatski sabor je 2017. godine proglasio taj dan Nacionalnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Danas smo sudjelovali i u akciji doniranja škola potresom pogođenih područja u koju se uključila naša Ličko-senjska županija.

Tijekom cijele školske godine na satovima razredne zajednice naglašava se važnost međusobne tolerancije, uvažavanja i suzbijanja svakog oblika nasilja među djecom i mladima. Dan ružičastih majica odlična je prilika da se još jednom skrene pozornost na ovaj gorući problem. Osim što smo svi imali ružičaste majice, na satu razrednika pogledali smo prezentaciju u kojoj je prikazano zaustavljanje vršnjačkog nasilja. Izradili smo plakat s otiskom naših dlanova na kojima su poruke protivljenja vršnjačkom nasilju.

Potaknuti širenjem pozitivne energije nastavili smo s pakiranjem poklona za učenike škola potresom pogođenih područja. Uz svaki poklončić u kojem se nalazio potrebit školski pribor napisali smo i poruku podrške.

Pomažući drugima širimo dobrotu, ljubav i stvaramo nova prijateljstva.

Fotogalerija: PŠ Čovići - Dan ružičastih majica 2021.

objavio: Mihaela Kolak Marković   datum: 24. 2. 2021.

« Prosinac 2021 »

03.12.2021. 16:41
Uspješno provedena NATO međunarodna kibernetička vježba – Cyber Coalition 2021
Najveća NATO vježba u području kibernetičke obrane ,,Cyber Coalition 2021" provedena je, u organizaciji Savezničkog zapovjedništva za transformacije (ACT), od 29. studenoga do 3. prosinca 2021. godine na više desetaka lokacija u zemljama ... The post Uspješno provedena NATO međunarodna kibernetička vježba – Cyber Coalition 2021 appeared first on CARNET.

30.11.2021. 13:17
CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021"
Vlade, državne institucije, organizacije i kompanije u svojem djelovanju sve više koriste kibernetički prostor što dovodi do većeg rizika od hakerskih napada. Upravo se hakerski napadi danas smatraju najvećom prijetnjom ... The post CARNET sudjeluje u NATO međunarodnoj vježbi ,,Cyber Coalition 2021" appeared first on CARNET.