Dan ružičastih majica i akcija škola za potresom pogođena područja

Posljednje srijede u veljači obilježavamo Dan ružičastih majica kojim se na simboličan način želi skrenuti pozornost na problem sve učestalijega vršnjačkog nasilja u školama. Hrvatski sabor je 2017. godine proglasio taj dan Nacionalnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Danas smo sudjelovali i u akciji doniranja škola potresom pogođenih područja u koju se uključila naša Ličko-senjska županija.

Tijekom cijele školske godine na satovima razredne zajednice naglašava se važnost međusobne tolerancije, uvažavanja i suzbijanja svakog oblika nasilja među djecom i mladima. Dan ružičastih majica odlična je prilika da se još jednom skrene pozornost na ovaj gorući problem. Osim što smo svi imali ružičaste majice, na satu razrednika pogledali smo prezentaciju u kojoj je prikazano zaustavljanje vršnjačkog nasilja. Izradili smo plakat s otiskom naših dlanova na kojima su poruke protivljenja vršnjačkom nasilju.

Potaknuti širenjem pozitivne energije nastavili smo s pakiranjem poklona za učenike škola potresom pogođenih područja. Uz svaki poklončić u kojem se nalazio potrebit školski pribor napisali smo i poruku podrške.

Pomažući drugima širimo dobrotu, ljubav i stvaramo nova prijateljstva.

Fotogalerija: PŠ Čovići - Dan ružičastih majica 2021.

objavio: Mihaela Kolak Marković   datum: 24. 2. 2021.

Static HTML
Album

Popis postojećih albuma:

Naziv albuma
Kreirao

Mira Matasić
19. 11. 2018. 11:47
Mira Matasić
8. 6. 2018. 11:00

« Studeni 2021 »

26.11.2021. 20:02
INFO Uspostava stabilne mrezne povezanosti Splitsko-dalmatinske
Postovani, Zaprimili smo informaciju od pruzatelja usluge Odasiljaci i veze d.o.o. da su otklonili smetnju te da ne ocekuju daljnje poteskoce. Zahvaljujemo korisnicima na strpljenju i razumijevanju. S postovanjem, — ... The post INFO Uspostava stabilne mrezne povezanosti Splitsko-dalmatinske appeared first on CARNET.

26.11.2021. 08:59
Webinar: Scientix srijeda
U sklopu ciklusa webinara pod nazivom ,,Scientix srijeda" u srijedu, 1. prosinca 2021. s početkom u 19 sati održati će se drugi webinar u nizu. Webinar je namijenjen svim odgojno-obrazovnim djelatnicima ... The post Webinar: Scientix srijeda appeared first on CARNET.