PŠ Sinac

Dan ružičastih majica u PŠ Sinac!

Vršnjačko nasilje danas je prisutno u svim okruženjima, veliki je problem među djecom i mladima te može ostaviti posljedice na razvoj djeteta. Kako bi se suzbio svaki oblik nasilja, odlučilo se reagirati i pomoći zajednici u razumijevanju i prihvaćanju različitosti koje nas okružuju. Upravo iz toga rodila se ideja pod imenom – DAN RUŽIČASTIH MAJICA.

Dan ružičastih majica obilježava se svake godine zadnju srijedu u mjesecu veljači pa su tako 26. veljače 2020. godine učenici PŠ Sinac došli u školu u ružičastim majicama kako bi podržali ideju. Učenici i učiteljice odlučili su se uključiti u borbu protiv nasilja među vršnjacima i jednoglasno poslati poruku da ne toleriraju niti jedan oblik nasilja. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi u Kanadi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

Kako smo obilježili Dan ružičastih majica u PŠ Sinac, pogledajte u galeriji.

objavio: Danijela Jerbić   datum: 26. 2. 2020.