PŠ Sinac

Veselimo se Uskrsu

PŠ Sinac – Potaknuti toplinom i šarenilom proljeća učenici se vesele nadolazećem blagdanu Uskrsa i svemu što nam on donosi. Svoju maštu i kreativnost su pokazali kroz uskrsne radionice, pripremu za uskrsnu priredbu i oslikavanjem pločnika škole kredama u boji.

Proljeće je najljepše godišnje doba jer se priroda budi i dolazi nam najveći kršćanski blagdan Uskrs.

Učenici naše škole su prvi dan proljeća najavili crtajući vjesnike proljeća kredama u boji  po školskom pločniku.

U sklopu građanskog odgoja i obrazovanja izrađivali smo prikladne proljetne i uskrsne ukrase kojima smo ukrasili prostorije škole, a posebno učionicu u kojoj je održana priredba. Učenicima su pomogli učitelji i spremačica. Za nekoliko dana naša mala škola sva se šarenila od leptira, cvijeća, uskrsnih pisanica, pilića i sl.

Veselje i radost se i dalje nastavilo održavanjem uskrsne priredbe. Učenici su recitirali, izvodili igrokaze, bilo je i pjesme zahvaljujući našim učenicima koji su članovi KUD-a ʺLipaʺ Sinac i njihovoj voditeljici Jasni Ilić, koja nam je predstavila uskrsne običaje.

Na kraju priredbe učitelji su učenicima podijelili uskrsne paketiće slatkiša, a velečasni Stanko Smiljanić nam je svima podario Božji blagoslov.

Učenicima smo zaželjeli sretne i vesele proljetne praznike, te veseo, radostan i blagoslovljen Uskrs.

Pogledajte fotografije u albumu: PŠ Sinac - Veselimo se Uskrsu

objavio: Mihaela Kolak Marković   datum: 14. 4. 2017.