PŠ Sinac

Došao nam sveti Nikola!

PŠ Sinac - Sveti Nikola jedan je od najomiljenijih kršćanskih svetaca. On je svetac zaštitnik pomoraca, trgovaca, putnika, ribara, zaručnika i sva djeca radosno iščekuju njegov blagdan.

Učenici PŠ Sinac jutros su jako veseli sjeli u svoje klupe. Razlog veselja je sveti  Nikola, koji je sinoć posjetio njihove domove i u čizmicama ostavio željene poklone. Svaki učenik je ispričao priču o svom poklonu. Nakon toga smo se uputili u prostorije KUD-a „Lipa“ Sinac jer smo čuli da će i tamo navratiti sveti Nikola. Dok smo ga željno iščekivali, učenici Marko iz 3. razreda i Ivan iz 4. razreda, polaznici KUD-a „Lipa“ Sinac, odsvirali su nekoliko blagdanskih pjesama koje su nam ujedno i pomogle da nas sveti Nikola čim prije pronađe jer znamo da on voli djecu i pjesmu. Bio je oduševljen s dočekom. Djeci se obratio s nekoliko lijepih riječi, podijelio im je poklone i sve ih srdačno pozdravio, te im rekao da ostanu dobri i marljivi pa će on ponovno doći slijedeće godine.

Radosni smo se vratili natrag u svoju školu, a iznenađenjima nije bilo kraja, taj dobri svetac na odlasku,  usput je svratio i u školu gdje je u čizmice, koje su izradili učenici, ubacio nekoliko slatkiša.

Hvala dragi Nikola i želimo sretan imendan tebi i svim tvojim imenjacima!

Fotografije: PŠ Sinac - Došao nam sveti Nikola!

objavio: Mihaela Kolak Marković   datum: 6. 12. 2017.