Školski psiholog

ŠKOLSKI PSIHOLOG

Psiholog obavlja psihološku djelatnost u matičnoj školi u Otočcu, a po potrebi i u područnim školama: Ličko Lešće, Vrhovine, Švica, Kuterevo, Prozor, Sinac, Čovići, Hrvatsko Polje, Kompolje i Lipovlje.

Što radi psiholog u školi?

U osnovnoj školi psiholog obavlja posao stručnog suradnika. Rad psihologa usmjeren je na učenike. Psiholog radi i s učiteljima i s roditeljima u svrhu boljeg razumijevanja učeničkih potreba.

Psiholog u školi prepoznaje individualne potrebe učenika i  provodi individualna i grupna savjetovanja. Osim toga, psiholog u školi  procjenjuje psihofizičku spremnosti za polazak djeteta u osnovnu školu. Također, psiholog u školi dijagnosticira specifične poteškoće u učenju.

Psiholog u školi pomaže učenicima u postizanju boljeg školskog uspjeha.

Nadalje, psiholog u školi identificira darovite učenike i razvija programe za poticanje njihovih sposobnosti.

Također, psiholog u školi prepoznaje poteškoće u ponašanju i vršnjačkim odnosima, emocionalne i obiteljske poteškoće i pomaže učenicima prevladati ih. Psiholog putem radionica provodi programe prevencije nepoželjnih oblika ponašanja.

Psiholog u školi u radu s roditeljima pomaže kroz savjetovanje i edukativna predavanja na roditeljskim sastancima. Psiholog u školi pomaže roditeljima prepoznati i razumjeti razvojne i individualne potrebe učenika i reagirati u skladu s njima. Osim toga, pomaže roditeljima da razviju potrebne vještine i način komunikacije kako bi mogli pružiti podršku djetetu, a pomaže i u uspostavljanju kontakata s različitim institucijama koje su ponekad potrebne djetetu.

Psiholog u školi u radu s učiteljima pomaže u prepoznavanju razvojnih i individualnih potreba učenika. Osim toga, potiče toleranciju na različitost među učenicima te pomaže učiteljima identificirati teškoće u razrednoj klimi, uspješnosti i načinu rada. Psiholog u školi potiče različite metode rada koje razvijaju kreativnost i sudjelovanje učitelja i učenika zajedno.

Ukoliko vas zanima je li potrebna roditeljska suglasnosti za psihološku procjenu i psihološki tretman školskog psihologa, možete pogledati dopis pravobranitelja za djecu

Kontakt:

Školska psihologinja

Radno vrijeme: od 7:30 do 13:30, pauza od 10:30 do 11:00 h

Telefon:  053/773-562

« Studeni 2021 »

26.11.2021. 20:02
INFO Uspostava stabilne mrezne povezanosti Splitsko-dalmatinske
Postovani, Zaprimili smo informaciju od pruzatelja usluge Odasiljaci i veze d.o.o. da su otklonili smetnju te da ne ocekuju daljnje poteskoce. Zahvaljujemo korisnicima na strpljenju i razumijevanju. S postovanjem, — ... The post INFO Uspostava stabilne mrezne povezanosti Splitsko-dalmatinske appeared first on CARNET.

26.11.2021. 08:59
Webinar: Scientix srijeda
U sklopu ciklusa webinara pod nazivom ,,Scientix srijeda" u srijedu, 1. prosinca 2021. s početkom u 19 sati održati će se drugi webinar u nizu. Webinar je namijenjen svim odgojno-obrazovnim djelatnicima ... The post Webinar: Scientix srijeda appeared first on CARNET.