Priprema djeteta na polazak u školu

Svake se godine u prvom razredu pojavljuju djeca koja su loše pripremljena za novi korak u njihovom životu. Uvijek se nađe poneko prestrašeno dijete, poneko razočarano, a ima i onih koji ne žele u školu.

Svako dijete ima pravo znati što u školi može očekivati. Kako mu olakšati polazak u školu? Prošećite koji put s djetetom do škole i uđite u školsku zgradu ili dvorište. Razgovarajte s djetetom o školi kao o zanimljivom mjestu. Veselite se djetetovom polasku u školu. Pričajte djetetu o učenju, zadaći i obvezama u školi s veseljem. Pokažite mu da vjerujete kako će se u školi dobro snaći. Poželjno je potaknuti nestrpljenje djeteta da krene u školu. Prisjetite se svog polaska u školu i djetetu pričajte o tome.

Nije poželjno pred djetetom iskazivanje sumnje u djetetovu spremnost za školu. Nemojte djetetu obećavati samo igru, veselje i zabavu bez obveza. Ne stvarajte nervozu oko polaska u školu i ne preuveličavajte školske obveze. Ne uspoređujte dijete s bratom, sestrom, susjedom, ... Ne izbjegavajte spominjati školu.   I posljednje, ne prepričavajte svoja loša iskustva iz škole.

objavio: Ivana Lemut   datum: 30. 8. 2019.

« Studeni 2021 »

26.11.2021. 20:02
INFO Uspostava stabilne mrezne povezanosti Splitsko-dalmatinske
Postovani, Zaprimili smo informaciju od pruzatelja usluge Odasiljaci i veze d.o.o. da su otklonili smetnju te da ne ocekuju daljnje poteskoce. Zahvaljujemo korisnicima na strpljenju i razumijevanju. S postovanjem, — ... The post INFO Uspostava stabilne mrezne povezanosti Splitsko-dalmatinske appeared first on CARNET.

26.11.2021. 08:59
Webinar: Scientix srijeda
U sklopu ciklusa webinara pod nazivom ,,Scientix srijeda" u srijedu, 1. prosinca 2021. s početkom u 19 sati održati će se drugi webinar u nizu. Webinar je namijenjen svim odgojno-obrazovnim djelatnicima ... The post Webinar: Scientix srijeda appeared first on CARNET.