Upisi u srednju školu

Molimo učenike i roditelje da obrate pažnju na  važne datume u kalendaru provedbe upisa u srednju školu.  Sve informacije o postupku prijava i upisa u srednju školu za školsku godinu 2016./2017. dostupne su u publikacijama koje su dostupne na stranici Upisi.hr (prema tipu učenika). U brošurama su na posljednjim stranicama navedeni svi važni datumi. U nastavku donosimo neke važne informacije:

Rangiranje kandidata s teškoćama u razvoju sukladno listama prioriteta završeno je 24. lipnja nakon čega su objavljene smanjene upisne kvote razrednih odjela pojedinih obrazovnih programa.

Prijave  obrazovnih programa za redovne učenike započele su 27.  lipnja.

Rok za dostavu dokumentacije redovitih učenika (stručno mišljenje HZZ-a i ostali dokumenti kojima se ostvaruju dodatna prava za upis) je 27. lipnja.

Učenici koji prijavljuju programe koji zahtijevaju dodatne provjere  svoj odabir moraju izvršiti do 28. lipnja.  O terminima dodatnih ispita i provjera znanja učenici i roditelji informacije mogu dobiti u školi koju su izabrali.  Krajnji  rok za unos rezultata dodatnih ispita i provjera znanja  je 5.  srpnja.

Posebno naglašavamo da učenici i roditelji  u skladu s informacijama koje su navedene u publikaciji  imaju obavezu provjeriti točnost svih podataka koji su uneseni u sustav ( podatci se odnose na osobne podatke, ocjene, natjecanja, rezultate dodatnih provjera i podatke na temelju kojih se ostvaruju dodatna prava za upis).   Svi podatci u sustavu moraju biti točni. Ukoliko roditelji i učenici uoče neki netočan podatak  podnose prigovor na unesene podatke, a krajnji rok za podnošenje prigovora je 5. srpnja. Nakon tog datuma naknadne izmjene više neće biti moguće jer se  6. srpnja zaključava odabir  obrazovnih programa.  NAKNADNE  IZMJENE LISTE PRIORITETA NEĆE BITI  MOGUĆE.

Svi kandidati koji nisu zadovoljili sve preduvjete koji su potrebni za  upis u određeni obrazovni program bit će brisani s liste 6. srpnja.

Molimo učenike  i roditelje da za svako pojedino zanimanje koje su odabrali  provjere jesu li ispunjeni preduvjeti. Oni preduvjeti koji nisu ispunjeni bit će  istaknuti crvenom bojom.  Na dan zaključavanja liste jedino što mora biti označeno crvenom bojom je Zaprimljena prijavnica s popisom prijavljenih obrazovnih programa koju su potpisali učenik i roditelj.  To je zbog toga što će razrednicima biti omogućeno  ispisivanje prijavnica tek nakon zaključavanja liste. Učenici i roditelji  ispisanu prijavnicu mogu preuzeti kod razrednika prema dogovoru, a do 8. srpnja razredniku donose potpisane prijavnice. Razrednik po zaprimljenoj  prijavnici  unosi u sustav bilješku da je ista  zaprimljena nakon čega se više neće pojavljivati gornje upozorenje istaknuto crvenom bojom.

Može se dogoditi da  obrazovni program kojeg učenik prijavljuje traži poznavanje stranog jezika koji učeniku nije redovni strani jezik ili ga uopće nije pohađao. To upozorenje će također biti istaknuto među uvjetima koji nisu ispunjeni. U tom slučaju učenik i roditelj dužni su zatražiti dodatne informacije u srednjoj školi koju su odabrali radi provođenja dodatnih ispita.

Objava konačne  ljestvice poretka je 11. srpnja 2016.

Rok za dostavu dokumenata koji su uvjet za upis u određeni program obrazovanja (potvrda školske medicine, liječnička svjedodžba medicine rada, ugovor o naukovanju učenika i ostali dokumenti kojima su ostvarena dodatna prava za upis) srednje škole  je 11.-15. srpnja.

Nakon objave konačne ljestvice poretka učenici koji su ostvarili pravo upisa iz sustava ispisuju upisnicu i potpisani obrazac dostavljaju srednjoj školi u koju se učenik upisuje. Srednje škole same određuju točne datume za zaprimanje upisnica i dodatne dokumentacije (unutar predviđenog razdoblja od 11.-15. srpnja ) i objavljuju ih na svojoj mrežnoj stranici i oglasnoj ploči škole.

Objava okvirnog broja slobodnih mjesta za jesenski rok je 18. srpnja 2016.

Službena objava slobodnih mjesta za jesenki upisni rok  je 14. kolovoza  2016.

objavio: Administrator   datum: 28. 6. 2016.