Objava konačne ljestvice poretka i ispis upisnica u srednju školu

Konačne ljestvice poretka objavljuju se 9. srpnja 2022. i nakon toga se više ne mijenjaju.

Trenutkom objave konačnih ljestvica poretka, kandidati stječu pravo upisa u program obrazovanja najvišega prioriteta u kojemu se nalaze u sklopu upisne kvote.

Obaveze učenika nakon objave konačnih ljestvica poretka

Kandidat svoj upis potvrđuje vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na upisnici, koju je dužan dostaviti srednjoj školi u kojoj je ostvario pravo upisa. Upisnica je obrazac koji sadrži osnovne informacije o obrazovnom programu ili programima u koje je kandidat stekao pravo upisa. ( Napomena: upisnica nije isto što i prijavnica).

Uupisnicu učenik može sam ispisati iz sustava, učitati u sustav potpisanu upisnicu ili istu dostaviti srednjoj školi u koju je ostvario pravo upisa, a  koja će upisnicu učitati u sustav. Također, srednja škola može i sama stvoriti i ispisati upisnicu za učenika (ako učenik to zatraži), te mu je dati na dopunu i potpis. Upisnice se ne dostavljaju osnovnoj školi niti razredniku.

Rok za učitavanje potpisanih upisnica u sustav: do 13. srpnja u 18:00 sati.

Nakon što kandidat potvrdi svoj upis vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na upisnici i dostavi je srednjoj školi zajedno s ostalom potrebnom dokumentacijom, kandidat je upisan u I. razred srednje škole u školskoj godini 2022./2023.

Srednje škole samostalno određuju točne datume za zaprimanje upisnica i dodatne dokumentacije i objavljuju ih na svojoj mrežnoj stranici i oglasnoj ploči  srednje škole koju učenik upisuje. Predviđeno razdoblje za dostavu dokumentacije je: 11.7. -13.7.2022.

Ako kandidat zbog opravdanih razloga nije u mogućnosti u propisanim rokovima dostaviti potpisanu upisnicu za upis u I. razred, dužan ju je dostaviti njegov roditelj/skrbnik. Roditelj/skrbnik može donijeti upisnicu osobno u srednju školu ili je dostaviti elektroničkim putem (skeniranu ili slikanu) na e-adresu školske ustanove. Upisnicu elektroničkim putem može poslati samo roditelj/skrbnik, a u e-poruci dužan je dostaviti i svoj osobni kontakt (broj telefona, broj mobitela) kako bi ga škola mogla kontaktirati.

Kandidati koji u srednju školu ne dostave upisnicu te, ako je to potrebno, ostalu dokumentaciju (potvrdu liječnika školske medicine ili svjedodžbu medicine rada, odnosno potvrdu obiteljskog liječnika, itd.), gube pravo na upis i upućuju se na sljedeći upisni rok.

Detaljnije informacija dostupne su u Publikaciji Idemo u srednju! koja je dostupna na stranici srednje.e-upisi.hr.  Korisničke upute za rad sa sostavom za upise dostupne su putem poveznice.  Učenici za pomoć i podršku u radu sa sustavom mogu kontaktirati CARNETOVU Podršku obrazovnim sustavu

Predsjednik upisnog povjerenstva:                                                                                           Valentina Pajdaković

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 7. 7. 2022.