Baš je fora učiti učitelje

Zamisao o školskom igrokazu  kao projektu pokrenula je dramska skupina „Mali čakavčići“. U želji da na priredbi ponude nešto neobično, novo i zanimljivo osmislili su predstavu u kojoj će jedan školski dan biti učitelji. Ideja je prihvaćena od strane Ravnateljice te učitelja i roditelja koji su pristali na uloge učenika. Osim glumaca za realizaciju predstave trebalo je proširiti tim za potrebe kostimografije i administracije. Realizacija ideje nadišla je potrebe dramske skupine pa je zajednički, timski rad prerastao u projekt.

Sastavnice projekta od teme, preko ciljeva, pripremanja, troškovnika do predstavljanja i evaluacije u punoj su mjeri zahtijevale odgovornost u radu.

Trudeći se što vjernije odigrati svoju ulogu učenici su prolazili kroz socijalne procese učenja. Pri tom su snažili predmetne kompetencije višeslojne komunikacije, usavršavali vrste govorenja i aktivnog slušanja. Pedagoške kompetencije stjecali su primjenom i kombiniranjem različitih metoda, a socijalne vještine demonstrirali demokratskim ponašanjem, zajedništvom i uvažavanjem .

Vrijednost projekta je u stvaranju pozitivnoga ozračja između učitelja i učenika u izvršavanju zadaća izvan obveznoga programa. Prijateljski duh, sugestije i pomoć obostrano su jačale želju za što boljim uspjehom. Za istaknuti je istinsku i predanu nakanu roditelja da se osjećaju istima u okruženju škole.

Da bi pobudili smijeh i znatiželju publike učenici su improvizirali aktualne školske teme. Nastavni dan započeli su tjelovježbom, pranjem zuba, marendom, čitanjem domaćih zadaća, pričanjem priče, sistematskim pregledom, tradicijskom glazbom i završili suvremenim plesom. U četrdesetak minuta predstavljanja pokazali su višemjesečni trud i sustavno pripremanje.

ilustracija

ČLANOVI TIMA

Iz reda roditelja:

Ivica Bešenić

Zlatko Cvitković

Iz reda učitelja:

Lucija Sekula, ravnateljica OŠ Zrinskih i Frankopana, Otočac

Mira Krmec, prof. Hrvatskoga jezika

Valentina Pajdaković, prof. matematike i informatike

Blaženka Orešković, prof. biologije i kemije

Emica Bukovac, dipl. uč.

Petar Begović, uč. razredne nastave

Nikola Grčević, uč. razredne nastave

Zvonimir Tonković, prof. glazbene kulture

Jan Janković, prof. glazbene kulture

Nerica Orešković, administratorica

Iz reda učenika:

Antonija Orešković V. razr.

Arijan Špoljarić   V. razr.

Adam Mudrovčić   VI. razr.

Borna draženović   VI. razr.

Leonarda Glumičić VI. razr.

Rebecca Gomerčić  VII. razr.

Ana Klasan  VII. razr.

Anamarija Šporčić  VII. razr.

Marko Bićanić  VII. razr.

Voditelj projekta: Dragocjenka Bilović, prof.

« Svibanj 2024 »