PŠ Ličko Lešće

ROBOTIKA - IZVANNASTAVNA AKTIVNOST u PŠ Ličko Lešće

Autor : Igor Naprta , lipanj 2013.

Ova izvannastavna aktivnost djeluje od školske godine 2010/2011. (već četvrtu školsku godinu).Učenici iz ove područne škole su bili tri puta na državnim natjecanjima iz Robotike (područje H), ove godine planiramo da to bude i iz područja P (Robotsko spašavanje žrtve). Aktivnost je inicirao nastavnik Igor Naprta i jedini smo u županiji koji provode ovu izvannastavnu aktivnost u svojoj školi.

U međuvremenu na 55. državnom natjecanju Tehničke kulture u Primoštenu (travanj 2013.) učenik osmog razreda Luka Kraljić osvojio je 6. mjesto u državi u Robotici kategoriji H , što je naš najbolji dosad rezultat.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

ROBOTIKA - IZVANNASTAVNA AKTIVNOST u PŠ Ličko Lešće

Autor : Igor Naprta , lipanj 2012.

Već drugu školsku godinu za redom nadareni učenici sedmog i osmog razreda pohađaju ovu aktivost, te sudjeluju na natjecanjima od školske , županijske i državne razine u sklopu natjecanja iz Tehničke kulture.Ove dvije školske godine imali smo predstavnike na državnim natjecanjima u Primoštenu , a prošle u Dubrovniku , gdje su ostvarili solidne rezultate.

Naš natjecatelj na 54.državnom natjecanju mladih tehničara u Primoštenu , učenik sedmog razreda Luka Kraljić

Riječ je o H_kategoriji natjecanja iz robotike , gdje sudjeluju učenici od petog do osmog razreda

Prvi zadatak je bio vožnja robotskih kolica po pisti od laminata, vremenski programirajući etape piste,

dok je drugi zadatak bio da se istom pistom vozilo kreće prateći crtu.

Izvannastavnu aktivnost  je inicirao i provodi je nastavnik Igor Naprta inače ,diplomirani inženjer strojarstva  nastavnik tehničke kulture i informatike. Nadamo se da će se aktivnost proširiti , pošto je riječ o djelatnosti koja utječe na budućnost i razvoj društva.

« Veljača 2018 »

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"